You are currently viewing Czym jest escape room?

Czym jest escape room?

Każdy z nas, a przynajmniej większość z pewnością w przeszłości grała w gry pokroju escape room. Obecnie możemy się poczuć, jak ich bohaterowie dzięki temu, że takie gry zostały przeniesione do świata rzeczywistego. Zainteresowanie taką rozrywką okazało się już z początku na tyle wysokie, że obecnie mamy mnóstwo miejsc w których możemy poddać się tej zabawie.

Escape roomy w Lublinie

escape room LublinNiegdyś tego typu gry były bardzo popularne. Pierwsze gry typu escape room chodziły głównie na przeglądarkach i jak sama nazwa wskazuje opierały się na tym, aby wydostać się z pokoju, budynków, ale i niekiedy z innych miejsc, a wszystko to za pomocą rozwiązywania zagadek, które w końcu doprowadzały nas do odnalezienia klucza dzięki któremu mogliśmy opuścić pokój, czy też dane pomieszczenie. Stare escape roomy miały oczywiście prostą grafikę, ale schemat ich działania sprawiał, że człowiek w ogóle nie zwracał na to uwagi ponieważ skupiał się na rozwiązywaniu zagadek, a te potrafiły być niesłychanie trudne i niekiedy wymagały od nas maksymalnego skupienia i myślenia logicznego. Z biegiem czasu gry tego typu pojawiły się również i na smartphony przechodząc prawdziwy renesans ponieważ znów stały się bardzo popularne. Ich zaletą była oczywiście rozbudowana fabuła oraz znacznie lepsza grafika, a także różne poziomy trudności. Dziś nie musimy się jednak ograniczać do grania na naszych telefonach ponieważ możemy przeżyć taką grę na własnej skórze! Powstały bowiem miejsca w których w świecie rzeczywistym możemy zagrać w escape room Lublin posiada obecnie mnóstwo escape roomów, a każdy z nich utrzymany jest w innym klimacie. Możemy bowiem próbować wydostać się ze starego szpitala psychiatrycznego, lub pracowni alchemika, a nawet z laboratorium Frankensteina. Tematyka jest na tyle rozbudowana w tej kwestii, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Escape roomy są świetnym wyborem na spędzenie wspólnego czasu z przyjaciółmi, albo z całą rodziną. Zagadki mają różne poziomy trudności, ale bez względu na to czy idziemy z dzieciakami czy też ze znajomymi z pewnością każda osoba dołoży swoją cegiełkę do tego, aby wydostać się z zamkniętych pomieszczeń. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby każdy z nas mógł świetnie się bawić podczas rozwiązywania zagadek.