You are currently viewing Czy zakup zamienników do markowych pługów jest złym pomysłem?

Czy zakup zamienników do markowych pługów jest złym pomysłem?

Pług należy do najczęściej używanych maszyn rolniczych, szczególnie w początku trwania sezonu. Problem pojawia się jednak, gdy jakaś część tej maszyny ulegnie awarii. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kupować części oryginalne czy zamienniki?

Czy zamienniki do kverneland są wysokiej jakości?

kverneland części zamiennePługi to maszyny składające się z wielu różnych elementów mechanicznych, z których każda narażona jest na awarię, wynikającą z pracy w trudnych warunkach. Gdy widzimy, że nasz pług nie pracuje tak samo wydajnie jak wcześniej, zazwyczaj koniecznie jest wymienienie wchodzących w jego skład części. Właściciele pługów, szczególnie tych markowych, do których dostępna jest ogromna ilość oficjalnych akcesoriów, zastanawiają się nad sensem zakupu części zamiennych. Jeżeli chodzi o pługi marki Kverneland części zamienne wiążą się z oszczędnością rzędu nawet dwustu procent w stosunku do akcesoriów dostępnych w oficjalnym sklepie producenta. Kwestia opłacalności zależy głównie od tego, jak często używany naszego pługa i źródła zakupu zamienników. Warto kupować tylko te części zamienne, które są dokładnie opisane, jeżeli chodzi o ich parametry. Należy bezwzględnie unikać zakupu tych zamienników które opisane są jako pasujące do pługów różnych marek, gdyż zazwyczaj są one bardzo niskiej jakości. Bardzo ważne jest tez sprawdzanie, z jakich materiałów zostały wykonane części zamienne. Oczywiście ze względu na dużą różnice w cenie, nie należy spodziewać się podobnej jakości produktów jak części oryginalne, ale jeżeli chodzi o zamienniki dla markowego pługa można mieć już pewne wymagania. To czy ostatecznie zdecydujemy się na zamienniki czy części oryginalne powinno zależeć od wielkości naszego gospodarstwa. Próba użycia pługa z zainstalowanymi zamiennikami do zaorania pola o powierzchni ponad stu hektarów skończy się ich kilkukrotną wymianą, przy czym części oryginalne zachowają nadal pełną zdolność do pracy. Jeżeli jednak posiadamy małe pole, a pługa używamy sporadycznie, śmiało, możemy zakupić do niego części zamienne.

Zakup zamienników do markowych pługów nie zawsze jest złym pomysłem. Wszystko zależy tak naprawdę od możliwości finansowych naszego gospodarstwa i jego powierzchni. Z pewnością jednak nie opłacalne jest kupowanie najtańszych zamienników niskiej jakości.