You are currently viewing Czy wełna merino jest dobra na zimę?

Czy wełna merino jest dobra na zimę?

Zachwycona cudownymi właściwościami wełny merino postanowiłam kupić sweterek, wykonany z tej ekskluzywnej wełny. Uważam, że to świetny element garderoby, ponieważ wygląda bardzo elegancko, a przy tym jest bardzo ciepły i nadaje się na zimę oraz jesień. Zdecydowałam się na sweterek w klasycznym, jasnoróżowym kolorze, ponieważ będzie świetnie współgrał z moim stylem. Zapinany jest na guziki i bardzo cenię sobie to rozwiązanie.

Wełniany sweterek merino

klasyczny kardigan wełnianyPosiadałam już w swojej garderobie piękny szal z wełny i oczarowana wyjątkową miękkością postanowiłam sprezentować sobie sweterek. Klasyczny kardigan wełniany może stanowić wspaniałą bazę w garderobie, ponieważ ze względu na swój klasyczny krój pasuje do wielu stylizacji. Kardigan wykonany jest w 95% z wełny merynosów oraz posiada 5% dodatku kaszmiru. Obydwa surowce są niezwykle ekskluzywne i cechuje je wysoka jakość. Wełna merynosów użyta do wykonania sweterka pochodzi z pierwszego strzyżenia, zatem jest najwyższej jakości. Ten rodzaj wełny jest niezwykle przyjemny w dotyku, delikatny dla skóry, świetnie przepuszcza powietrze, ma właściwości antybakteryjne i nie pochłania zapachów. Wspaniale izoluje ciepło, a w razie cieplejszej pogody odparowuje nadmiar wilgoci, nie powodując pocenia się. Jest świetną opcją na górskie wycieczki. Dodatek kaszmiru sprawia, że kardigan jest jeszcze przyjemniejszy w dotyku, wspaniale przewiewny i niezwykle lekki. Sweterek został wyprodukowany w Irlandii. Jest produktem premium i z pewnością wart jest swojej ceny, ponieważ wełna merino ma świetne właściwości, a sweterek jest niezwykle ciepły. Ze względu na to, że owce muszą radzić sobie w niezwykle ekstremalnych warunkach i dzięki temu ich wełna ma niesamowite właściwości dostosowywania się do panujących warunków atmosferycznych. Latem włókna merino nie nagrzewają się tak jak ciało, a zimą wspaniale izoluje ciepło.

Wełniany sweterek spełnił moje oczekiwania. Jest bardzo lekki, a przy tym bardzo dobrze chroni przed chłodem i mrozem. Jest delikatny dla skóry, zatem noszenie go to czysta przyjemność. Sweter wygląda bardzo klasycznie, więc mogę go zestawić z każdą stylizacją. Nadaje się na eleganckie okazje, jak i na co dzień na zimowe spacery. Jestem bardzo zadowolona z kardiganu i myślę, że wełniany płaszcz będzie moim kolejnym zakupem.