You are currently viewing Czy warto zbudować dom drewniany?

Czy warto zbudować dom drewniany?

Oczywiście budowa domu drewnianego bez względu na rodzaj technologii, na którą się zdecydujemy jest zawsze inwestycją w trwały oraz co najważniejsze bardzo zdrowy dom. Drewno jest również świetną izolacyjnością termiczną i pozwala nam zachować w domu całe ciepło, które produkujemy. Dodatkowo pomoże nam obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Kto kupuje domy wykonane z drewna?

domy drewniane całoroczneKiedyś domy z drewna nie były tak popularne, jak w dzisiejszych czasach i niewiele osób zdecydowało się na taki wybór. Jednak obecnie możemy zauważyć wzrost popularności na domy drewniane całoroczne. Kiedy zastosujemy dodatkowo odpowiednie naturalne materiały ociepleniowe będziemy mogli zwiększyć izolacyjność i zredukować koszty ogrzewania do nawet 80%. Drewno które użyte jest do budowy domu, posiada również odpowiednią wilgotność. W przypadku niektórych budowli z drewna wilgotność nie może przekroczyć 19%. W niektórych przypadkach suszenie drewna trwa do uzyskania poziomu 8% wilgotności. Technika budowania domu z drewna wymaga odpowiedniego certyfikowanego drewna wysokiej jakości, które zostało już odpowiednio zaimpregnowane i można je spokojnie użyć do konstrukcji domu. Najczęściej impregnuje się drewno, aby uniknąć pojawienia się na nim korozji biologicznej lub jakichkolwiek grzybów. Mimo iż wiele osób uważa, że drewno jest narażone na pożary, to jednak tutaj po odpowiedniej impregnacji drewna posiada bardzo wysoką ognioodporność.

Dlaczego wybieramy domy z drewna? Domy z drewna są wybierane głównie ze względu na ich właściwości oraz ogromne zalety. Dodatkowo dom z drewna może być połączony z domem murowanym, ponieważ to inwestor decyduje o tym, z jakich materiałów i jaką technologią ma zostać zbudowany taki dom. Zawsze warto doradzić się specjalistów, którzy pomogą nam przygotować odpowiedni projekt domu z drewna.