You are currently viewing Czy warto wykonywać przeglądy regałów?

Czy warto wykonywać przeglądy regałów?

 

Posiadając dużą firmę na pewno posiadamy też magazyn, w którym nasze produkty czekają na odbiór przez klientów oraz są przechowywane w odpowiednich, właściwych dla nich warunkach. Często stworzeniu odpowiednich warunków jest kluczowe dla tego, aby móc poradzić sobie z odpowiednim magazynowaniem, musimy też posiadać dobre regały w naszym magazynie, aby móc z nich korzystać i maksymalnie zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni.

Regały magazynowe muszą przechodzić przeglądy techniczne

kompleksowy przegląd regałów magazynowychWydajne wykorzystani dostępnej przestrzeni nie jest jednak jedynym celem, jaki musimy osiągnąć, jeżeli chcemy posiadać własny duży magazyn. Przede wszystkim musimy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, które będziemy mogli osiągnąć tylko wtedy, gdy nie będziemy zaniedbywać naszych obowiązków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że regały magazynowe trzeba poddawać regularnym przeglądom technicznym. Warto zlecić kompleksowy przegląd regałów magazynowych w naszym przedsiębiorstwie. Powinny one odbywać się cyklicznie. Szczególnie dotyczy to tych regałów, które służą do wysokiego składowania. Wszystkie ich łączenia i mocowania muszą być sprawdzone, gdyż przewrócenie się takich regałów skutkowałoby bardzo poważnymi konsekwencjami dla tych, którzy są za to odpowiedzialni. Do przeglądu technicznego naszych regałów najlepiej będzie zatrudnić firmę zewnętrzną, która specjalizuje się w wykonywaniu tego typu zadań dla swoich klientów. To nam pozwoli odciążyć trochę naszych pracowników oraz znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa, gdyż zewnętrzna firma zawsze lepiej przeprowadzi audyt lub kontrolę. Jeżeli chcemy zlecić kompleksowy przegląd regałów magazynowych to warto wybrać do tego firmę, która ma już w tym odpowiednie doświadczenie. Interesując się wykonawcami takich usług, warto wiedzieć, jakiego rodzaju usługi z tego zakresu są dla nas najbardziej pożądane.

Podczas przeglądu należy wykazać, czy wszystkie łączenia regałów oraz ich modułów są poprawnie wykonane oraz czy nie poluzowało się nic w trakcie korzystania z regałów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż często podczas odkładania palet można uderzyć w niektóre elementy, co może sprawić, że nastąpi ogólne osłabienie konstrukcji, z którą mamy do czynienia. To zapewni nam odpowiednio wysoki poziom ochrony.