You are currently viewing Czy warto odwiedzać stomatologa?

Czy warto odwiedzać stomatologa?

Leczeniem zębów, jamy ustnej oraz obszarów twarzoczaszki zajmuje się lekarz stomatolog. To właśnie do niego udajemy się, kiedy cierpimy z powodu bólu zębów. Tytuł stomatologa jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej przysługiwał wyłącznie absolwentom uczelni medycznych, którzy ukończyli pięcioletnie studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym. W tekście tym, jednak poruszam kwestie korzyści płynących z regularnego korzystania z usług stomatologicznych.

Stomatolog pomaga zadbać o jamę ustną

stomatolog chorzówStomatologia jest bardzo rozległym działem medycyny, który nie ogranicza się jedynie do leczenia zachowawczego czy kanałowego zębów. W dzisiejszych czasach wielu pacjentów zastanawia się, kiedy należy odwiedzić gabinet stomatologiczny i jakie korzyści przyniesie podjęcie takiej decyzji. Prawdą jest, że im wcześniej zgłosimy się z problemem do lekarza, tym lepiej. Istotne jest także, aby regularnie odbywać kontrolę dentystyczną i na bieżąco monitorować stan naszej jamy ustnej. Zastanawiając się gdzie może znajdować się dobry stomatolog Chorzów zdecydowanie jest miastem wartym rozważenia. Miejsce to bowiem ma do zaoferowania pacjentom wiele specjalistycznych poradni dentystycznych. A gdy już wybierzemy odpowiednią, stomatolog umożliwi nam zapobieganie i leczenie próchnicy, czy chorób przyzębia, leczenie wad zgryzu, usuwanie ognisk zakażenia zębopochodnego oraz wczesne leczenie zapaleń miazgi zębowej. 

Podsumowując, stomatolog jest lekarzem, który pomoże nam zadbać o jamę ustną i uchronić nas przed rozwojem bolesnych schorzeń. Do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych zaliczamy: zachowawcze i kanałowe leczenie zębów, usuwanie zębów, chirurgiczne leczenie złamań zębów, oraz leczenie chorób ślinianek i żuchwy. A każdy z nich może wykonać wykwalifikowany stomatolog, na przykład w mieście tak bogatym w placówki medyczne tego rodzaju jak Chorzów.