You are currently viewing Czy mak jest niebezpieczny dla rzepaku?

Czy mak jest niebezpieczny dla rzepaku?

W obecnym czasie, do jednych z częściej uprawianych roślin w Polsce należy rzepak. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że uprawa tej konkretnej rośliny jest najmniej kłopotliwa. Aby tak jednak było, należy pamiętać o jej regularnych opryskach.

Jakie zagrożenie stwarza mak dla rzepaku?

mak polny w rzepakuRzepak to roślina, która jest jedną z częściej uprawianych na terenie całej Polski. Należy jednak pamiętać o tym, że poważnym zagrożeniem dla niej mogą być chwasty, takie jak mak polny w rzepaku. Aby chronić się przed tym właśnie zagrożeniem bardzo ważne jest wykonywanie regularnych oprysków tej właśnie rośliny. Opryski te powinny być realizowane wyłącznie z wykorzystaniem odpowiednio skomponowanych substancji chemicznych. Muszą być one z jednej strony być zabójczymi dla maku, a z drugiej strony oddziaływać w możliwie jak najmniej negatywnym stopniu na sam rzepak. Dodatkowo, muszą być one bezpieczne dla ludzi, które później wyroby sporządzone z rzepaku będą pożywać. Dlatego też najlepiej jest zakupywać substancje które można wykorzystywać do oprysku rzepaku, w profesjonalnych sklepach, również tych internetowych. Da nam to stuprocentową pewność, że wykorzystywana przez nas substancja będzie faktycznie z jednej strony w  pełni bezpieczna, z drugiej – skuteczna. Na szczęście punktów dystrybucji, gdzie można wejść w posiadanie takich substancji do oprysków, wraz z biegiem czasu jest coraz więcej. Dzięki temu ich zakup nie sprawi żadnych większych problemów. 

Uprawa rzepaku może być znacznie prosta, o ile wykorzystamy odpowiednie substancje, które mogą być bardzo ważne podczas takiej właśnie uprawy. Chodzi tutaj na przykład o te, którymi można wykonywać opryski rzepaku. Dzięki temu, roślina ta będzie w pełni zabezpieczona na przykład przed atakami chwastów.