You are currently viewing Co wiem o Szkole Orląt?

Co wiem o Szkole Orląt?

Nauczanie w polskich szkołach staje się coraz bardziej praktyczne i na wyższym poziomie. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się szkoły specjalistyczne i kształtujące kierunkowo studentów. Dlatego też wybierając szkołę wyższą warto zwrócić uwagę na profil, na swoje predyspozycje i zawodowe aspiracje.

Czy warto rekrutować do Szkoły Orląt?

szkoła orlątOdpowiedź jest dość jednoznaczna: tak. W przypadku gdy kandydat do tej szkoły ma takie predyspozycje i chęci. Zaczynając jednak od początku należy określić, że szkoła orląt to wyższa uczelnia wojskowa zwana a jej pełna nazwa to: Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie. Szkoła ta kształci żołnierzy zawodowych w zakresie Sił Lotniczych oraz personel pomocniczy. Szkoła ta ma dwa wydziały zajmujące się lotnictwem i bezpieczeństwem lotniczym. Posiada także bibliotekę, prowadzi kursy doszkalające z zakresu lotnictwa, studia podyplomowe. Rekrutacja do Szkoły Orląt jest jednak dość trudna. Pierwszym ograniczeniem jest limit miejsc, który zmienia się w każdym roku. Ponadto rekrutacja obejmuje testy kwalifikacyjne oraz egzaminy sprawnościowe i rozmowy kwalifikacyjne. Śmiało zatem można powiedzieć, że rekrutacja jest wieloetapowa. Jednak po ukończeniu tych studiów absolwent ma zagwarantowane zatrudnienie. Jeśli kandydat jest zainteresowany pracą w wojsku to wybór tej szkoły wydaje się bardzo słuszny. Zajęcia w tej Akademii odbywają się w ramach praktyk przygotowujących do zawodu i zagadnień teoretycznych.

Absolwent liceum czy technikum, który wiąże swoją przyszłość z wojskowością powinien rozważyć szkołę w Dęblinie. Zajęcia są na wysokim poziomie i przygotowują do zawodu. Ważne jest także to, że po jej ukończeniu absolwent bez większych problemów znajdzie pracę. To istotne, ponieważ obecnie znalezienie zatrudnienia jest trudne.