You are currently viewing Co trzeba napisać we wniosku o upadłość?

Co trzeba napisać we wniosku o upadłość?

Kiedy zdecydowałam się zamknąć swoją działalność nie byłam szczęśliwa, ale jednocześnie wiedziałam, że jest to dla mnie najlepsze wyjście. Nie miałam teraz szans na poprawę funkcjonowania mojej firmy, a dopóki nie zdecydowałam się ogłosić upadłości, moje zadłużenie rosło dosłownie z dnia na dzień. Przy wypełnieniu wniosku o upadłość firmy, początkowo nie wiedziałam, co powinnam tam zawrzeć.

Prawnik pomógł mi z wnioskiem o upadłość

wniosek o ogłoszenie upadłościTrochę się podłamałam, ponieważ nie rozumiałam poszczególnych pojęć, a nie chciałam popełnić żadnych błędów, żeby całe postępowanie niepotrzebnie się nie przeciągało. Pożaliłam się na ten temat mojemu narzeczonemu. Podpowiedział mi on, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika, który zajmuje się sprawami gospodarczymi i pełni funkcję doradczą przy postępowania upadłościowych. Postanowiłam skorzystać z jego dobrej rady i skorzystałam z pomocy specjalisty, który zajmował się pomocą przy takich postępowaniach zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, konsumentów. Podpowiedział mi on, jak powinien wyglądać dobrze sporządzony wniosek o ogłoszenie upadłości i pomógł mi go wypełnić. Następnie dołączyłam wszystkie niezbędne załączniki i wysłałam pismo do odpowiednich instytucji oraz wierzycieli. Doradca powiedział mi, że w tej chwili nadałam sprawie bieg i teraz wszystko zacznie dziać się bardzo szybko.

Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ zależało mi na szybkim rozwiązaniu mojej sytuacji. Przekonałam się, że dobrze było skorzystać z jego pomocy, ponieważ dzięki temu wniosek został wypełniony poprawnie, bez żadnych błędów formalnych, dzięki czemu od razu został on przyjęty w odpowiednich urzędach i postępowanie upadłościowe odnośnie mojej działalności rozpoczęło się bardzo szybko.