Co potrzeba wiedzieć o migracji Office 365?

Zasadniczo migracja Office 365 jest czymś, co większość małych firm uważa za konieczne w pewnym momencie swojego życia. Dzieje się tak zwykle dlatego, że firma zaczyna się powiększać i nie jest możliwe, aby wszyscy utrzymywali ją na własnym serwerze. Migracja jest czasochłonnym procesem, który musimy przeprowadzić, jeśli chcemy utrzymać usługi świadczone przez twoją stronę internetową.

Od czego zacząć migrację Office 365?

migracja office 365Niektóre firmy nadal polegają na przestarzałej technologii, co powoduje spowolnienie, gdy odwiedza ich wielu klientów. Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem procesu migracji. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to upewnić się, że mamy skuteczne rozwiązanie do migracji. Musimy także wiedzieć, ile danych możemy bezpiecznie przechowywać na serwerze. Im więcej trzymamy na komputerze, tym wolniej będzie działać. Spowoduje to, że migracja office 365 potrwa znacznie dłużej niż się spodziewałeś. Jednym ważnym punktem jest to, że musimy wyczyścić wszystkie pliki, które nie są już używane przez użytkownika. Jeśli jest dużo plików, powinniśmy pomyśleć o zamknięciu biura, a następnie przekonwertowaniu witryny na nowe oprogramowanie. Możemy także rozważyć wynajęcie miejsca do przechowywania, aby móc zarządzać plikami podczas ich konwersji. Konwersja jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić podczas migracji. Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba może wymagać zmiany lub migracji z bieżącej wersji witryny do nowej wersji. Musimy upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane, nawet przed rozpoczęciem procesu konwersji. Jeśli są funkcje, których nie potrzebujesz, musimy je usunąć. Wskazane jest również, aby pozbyć się wszelkich nieprawidłowych lub starych danych, które nie należą do witryny. Wiele osób zapomina o tych rzeczach, ale bardzo ważne jest ich usunięcie. Przed rozpoczęciem migracji musimy dokładnie wiedzieć, co musimy zrobić. Należy pamiętać, że każda dodatkowa przepustowość i pamięć dodana podczas procesu migracji będzie kosztować. Przed rozpoczęciem migracji upewnij się, że mamy zaplanowany budżet. Musimy także upewnić się, że system jest poprawnie skonfigurowany przed rozpoczęciem.

Jeśli są jakieś błędy, musimy je natychmiast naprawić. Jedną z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić, aby przyspieszyć proces migracji, jest próba przewidzenia, kiedy coś pójdzie nie tak. Jeśli możemy dowiedzieć się, co jest nie tak, możemy to naprawić, zanim to nastąpi.