You are currently viewing Ceny domów rosną z miesiąca na miesiąc

Ceny domów rosną z miesiąca na miesiąc

Czy z kupnem nowego domu lepiej się pospieszyć czy lepiej poczekać? To zależy od tego jaki dom chcemy kupić i czy ma to być nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego. Na pewno trzeba uważnie obserwować rynek nieruchomości w lokalizacji, która nas interesuje. W większości polskich miast ceny domów idą w górę, a w ostatnich miesiącach wzrost cen następuje dosłownie z miesiąca na miesiąc. Z kupnem domu na rynku wtórnym warto się pospieszyć, ale co do rynku pierwotnego to można zaryzykować i chwilę poczekać.

Nowy dom można kupić w okazjonalnej cenie

nowoczesne domy w koszalinie na sprzedażCeny domów na rynku pierwotnym i wtórnym idą mocno w górę, ale jeśli chodzi o nowe domy to może zdarzyć się tak, że uda się znaleźć promocję u dewelopera na ostatnie niesprzedane jeszcze domy w obrębie danej inwestycji. Popyt na domy nowe jest ogromny, ale ciągle zdarzają się osiedla, na których zostają do kupienia pojedyncze sztuki. Jeśli więc widzimy, że w interesującej nas lokalizacji budują się nowe domy jednorodzinne i cały czas są oferowane w sprzedaży to może być znak, że warto poczekać i spróbować ugrać coś na cenie w negocjacjach z deweloperem. Nie ma jednak gwarancji, że takie przedsięwzięcie się powiedzie. Inną sprawą jest to, że można znaleźć na przykład nowoczesne domy w Koszalinie na sprzedaż, ale są to domy nieukończone, na których zbudowanie inwestorom indywidualnym zabrakło w pewnym momencie środków finansowych. Przy czym taki dom trzeba we własnym zakresie dokończyć, a nie każdy ma na to przecież ochotę. Ceny nieruchomości na rynku pierwotnym rosną naprawdę szybko, ale zawsze można trafić na dobrą okazję. Można więc poczekać z kupnem nieruchomości, ale chyba lepiej nie spekulować tylko kupować dom jak najszybciej zanim ceny pójdą w górę. A na pewno pójdą i to zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Kto planuje zakup nowego domu powinien się pospieszyć, bo czekanie na wyprzedaż u deweloperów jest chyba zbyt ryzykowne. Oczywiście możemy trafić na super okazję i kupić dom taniej przy okazji wyprzedaży ostatnich wolnych nieruchomości. Można też zarezerwować dom po aktualnej cenie, ale taki, który wybudowany zostanie w przyszłym roku. A co do rynku wtórnego – tutaj lepiej pospieszyć się tak jak to tylko możliwe. Sprzedający swoje domy wiedzą przecież, że ceny nieruchomości stale rosną.