You are currently viewing brzozowe donice z wikliny

brzozowe donice z wikliny

Każdy sympatyk ozdabiania mieszkań roślinami wie, jak ważne są odpowiednie osłonki dla kwiatów. To one komponują się z urodziwą zielonością, dodają uroku całej koncepcji, tworzą jednolitą ozdobną całość. Na rynku dostępnych jest wiele różnych doniczek, wykonanych z przeróżnych materiałów, które w sposób łatwy pozwalają zagospodarować domową roślinność.

Niebanalny urok brzozowych donic z wikliny

brzozowe donice z wiklinyJednym z takich materiałów jest wiklina, wyjątkowo dobrze pasująca do wszelkiego rodzaju kwiatów. Brzozowe donice z wikliny to plecionkarski majstersztyk. Tak samo dobrze wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, urządzanych w stylu skandynawskim oraz w tych, w których stawiamy na przytulny miszmasz. Naturalność wikliny jest właśnie tym, co najlepiej komponuje się z roślinami – splecione gałązki brzozy sugestywnie i dobitnie podkreślają prezencję zielonych liści. Ciesząca oko bliskość przyrody jest bardzo ważna, ponieważ patrzenie na rozwijające się rośliny budzi w człowieku przyjemne odczucia, sprawia radość. Żywych roślin w roli ozdobnej nie da się zastąpić niczym innym, ich dekoracyjność jest niepodważalna, a kontakt z nimi wspaniale wpływa na wszystkich domowników. Obcowanie z różnego rodzaju przedstawicielami flory nie ogranicza się tylko do pielęgnacji, ale również pozwala na wyrabianie estetycznego gustu, uczy cierpliwego czekania na efekty pracy, ale przede wszystkim pozwala doznać ukojenia. To właśnie dlatego jest tak ważne, aby osłonka stanowiła pendant do ozdobności rośliny i była reprezentacyjna. Każdy element dekoracyjny wymaga odpowiedniego doboru dodatków, a wiklinowe doniczki są najlepszym wyborem, gdy chcemy podkreślić współistnienie przyrody z domowym wnętrzem. Doniczki mogą być wykorzystane w czterech ścianach albo w ogrodzie, ponieważ w każdym z tych miejsc będą zyskiwały swój blask. W domu przypomną o tym, żeby być blisko natury, w ogrodzie podkreślą urok okolicznej roślinności.

Można je również ustawić na tarasie, aby dodawały mu dodatkowego czasu, a także umilały chwile relaksu, na przykład te spędzane przy porannej kawie. Brzozowe doniczki to oryginalna dekoracja tarasowa, która jest bardzo lubiana i staje się coraz bardziej popularna. Warto przekonać się osobiście, jak bardzo atrakcyjne jest to rozwiązanie.