You are currently viewing Balkony jako część zewnętrzna budynków

Balkony jako część zewnętrzna budynków

Każda nieruchomość złożona jest nie tylko z części, które znajdują się wewnątrz jej. Istnieje bowiem bardzo duża część nieruchomości, które posiadają elementy zewnętrzne. Przykładem takich konstrukcji zewnętrznych są balkony, tarasy, czy ganki. Z uwagi na brak zadaszenia większości tychże konstrukcji konieczne jest ich prawidłowe zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych. W dużej mierze związane jest to z czynnikami pogodowymi.

Hydroizolacja jako przykład ochrony balkonów

hydroizolacje balkonówKonieczne jest zatem podjęcie takich przedsięwzięć, które pomogą zabezpieczyć naszą nieruchomość i jej części zewnętrzne przed wodą i wilgocią, a co za tym idzie przed uszkodzeniem, czy też zniszczeniem. Hydroizolacje balkonów są działaniami, które mają chronić balkon przed szkodliwym działaniem wody lub wilgoci. Z tego też powodu konieczne jest zapoznanie się z metodami izolacji tychże konstrukcji. W pierwszej kolejności powinniśmy położyć podkład, który uchroni balkon przed działaniem wody. Balkony wykonane z kamienia i betonu mogą bowiem kruszeć i pękać od wody i wilgoci. Dzieje się to również w mroźne dni. Woda, która zamarza zwiększa swoją objętość, co skutkuje kruszeniem betonu, czy kamienia. W tym celu należy położyć podkład stworzony z syntetycznych polimerów, które dostosowują się do warunków atmosferycznych, a także odprowadzają nadmiar wody i wilgoci. Polimerowe powierzchnie działają na zasadzie skraplania oraz odparowywania wody. Pozwala to mieć pewność, że wilgoć nie przedostanie się na warstwę kamienia, czy betonu. Ponadto konieczne jest zabezpieczenie balkonu warstwą zewnętrzną. Położenie warstwy zewnętrznej wiąże się z użyciem płytek wykonanych z terakoty, bądź innego tego rodzaju tworzywa. Terakota, bądź kamień taki jak granit, czy marmur zatrzymują wodę w niemal stu procentach na swojej powierzchni. Dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć ją niezwykle szybko i skutecznie.

Mając na uwadze konieczność wykonania izolacji powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj materiału zależnie od naszych potrzeb. W znacznej części konieczne będzie zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi materiału, z którego wykonany jest balkon, a także zaleceniami producenta izolacji zewnętrznej. Następną kwestią będzie idealne położenie obydwu warstw izolacji.