You are currently viewing Badanie na uciążliwe pasożyty

Badanie na uciążliwe pasożyty

W powszechnie dostępnych punktach diagnostycznych, można wykonać niemalże dowolne badania. Jednakże najczęściej są przeprowadzane ogólne badania krwi i moczu, na boreliozę i na obecność pasożytów w układzie pokarmowym.

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

pasożyty badanieZ pewnością każdy, kto by wiedział, że ma w jelitach tasiemca, chciałby się go jak najszybciej pozbyć, jednakże najpierw trzeba go zlokalizować. Osoby, które mają pasożyty, często o ty nie wiedzą, gdyż ich obecność ogólnie nie zaburza funkcjonowania organizmu, ale może powodować określone dolegliwości. Przede wszystkim jest tu mowa o bólach brzucha, wymiotach, biegunce czy ogólnym zmęczeniu. Jednakże warto zauważyć, że takie objawy są powszechnie przypisywane większości często występujących chorób i dolegliwości, zatem postawienie właściwej diagnozy bez badania, jest niemalże niemożliwe. Tak więc, jeżeli podejrzewamy u siebie pasożyty badanie laboratoryjne będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to mikroskopijne badanie kału, które ze stu procentową dokładności daje odpowiedź czy mamy pasożyty, czy też nie. Przeważnie pozytywny wynik badania oznacza, że w naszym kale znalezione zostały cysty, jaja lub larwy pasożytów, zatem nie ma wątpliwości co do ich obecności. Do takie badania, należy zanieść trzy próbki materiału, w kilku dniowych odstępach. Dzięki temu wynik nie jest przypadkowy, a jedynie dokładnie zweryfikowany. Poza badaniem kału na pasożyty, istnieje możliwość wykonania badania krwi, które także rzetelny wynik.

Każdego roku jest wykonywanych nawet kilkadziesiąt tysięcy badań w kierunku pasożytów, szczególnie u dzieci, gdyż do zakażenia nimi najczęściej dochodzi w przedszkolach i żłobkach. Jest ono bardzo szybkie i dość tanie, jak na specjalistyczne badanie laboratoryjne.