You are currently viewing Anteny i cb radia do samochodu

Anteny i cb radia do samochodu

Poruszanie się w ruchu drogowym mając kontakt z innymi kierowcami jest dużo łatwiejsze. Zwłaszcza gdy często przemierzamy dużą ilość kilometrów. W ten sposób możemy dowiedzieć się bardzo szybko, które ulice są zakorkowane, dzięki temu będziemy mogli wybrać inną drogę, pozwoli nam to znacznie skrócić czas podróży.

Montaż cb radia w samochodzie

antena cb radioOkazuje się, że w bardzo łatwy sposób możemy uzyskać kontakt z innymi kierowcami. Co prawda nie ze wszystkimi, ale z ich częścią. Wystarczy że zamontujemy sobie cb radio, które umożliwi nam rozmowę z tymi użytkownikami ruchu drogowego, którzy także posiadają cb radio. Cały montaż takiego urządzenia jest bardzo prosty, wystarczy kupić zestaw w którego skład wchodzą dwa elementy, a mianowicie antena cb radio i odbiornik w postaci cb radia. Te dwa elementy pozwolą nam kontaktować się z innymi kierowcami znajdującymi się w naszej okolicy. Odbiornik powinniśmy umiejscowić w takim miejscy, aby mieć do niego bardzo łatwy dostęp z fotela kierowcy, aby móc go używać podczas jazdy, bo przecież właśnie do tego takie radio służy. Antenę mocujemy na dachu na bardzo silnym magnesie. Dzięki temu możemy ją zakładać i zdejmować w dowolnym momencie. Antena z odbiornikiem połączona jest dość cienkim przewodem, który możemy ukryć pod podsufitką, dzięki temu nie będzie on widoczny. Cb radio zasilane jest z gniazda zapalniczki samochodowej. Takiego sposobu komunikacji używają kierowcy zawodowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić radio do prywatnego samochodu.

Koszt zakupu takiego zestawu to kwota w granicach trzystu złotych. Jeśli będziemy chcieli zwiększyć swój zasięg, to możemy dodatkowo dokupić mocniejszą antenę, która będzie skupiać sygnał z większego obszaru. Posiadanie takiego radia bardzo pozytywnie wpływa na komfort jazdy w długich trasach.