You are currently viewing Aloes w żelu

Aloes w żelu

Aloes jest uznawany za roślinę leczniczą. Miąższ z niego pozyskiwany stosuje się między innymi na poparzenia, blizny i rany. Ze względu na bogatą obecność składników odżywczych jest cały czas bardzo doceniana. Przede wszystkim znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce dzięki swoim właściwością nawilżającym i regenerującym. Przyjmowany doustnie skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu i odchudzanie.

Żel z aloesu do picia

aloes żel do piciaŻel jest wygodną formą tego produktu, którą możemy stosować na co dzień w racjonalnych porcjach zalecanych przez producenta. Aloes żel do picia jest bardziej stężony niż zwykły sok, przez co starczy nam on na dłużej. Zwracajmy szczególną uwagę na skład kupowanego produktu. Im większy procent wyciągu z aloesu tym większa zawartość cennych składników w żelu i mniej dodatków sztucznych. Przyjmowanie doustne skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu. Pozbywamy się w ten sposób na przykład toksyn, ale również oczyszczamy jelita. Wzmacnia on również odporność i warto zacząć go stosować w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jesteśmy najbardziej narażeni na wszelkiego typu choroby. Dzięki swoim właściwościom przeczyszczającym jest pomocny w procesie odchudzania. Wspomaga proces trawienny dzięki temu, że zawiera dużą ilość wody. Poprawia między innymi perystaltykę jelit. Zalecany jest przez to osobą, które cierpią na problemu z wypróżnieniem. Aloes rozrzedza masy kałowe, dzięki czemu pomaga to w przesuwaniu strawionego pokarmu. Regularne wypróżnienia pozwalają na większe wchłanianie składników odżywczych do komórki organizmu. Osoby, które na co dzień stosują żel mogą pochwalić się lepszym samopoczuciem i większa energią. Obniża również poziom glukozy i lipidów we krwi przez co polecany jest osobom chorującym na cukrzycę i zespół metaboliczny. W nieznacznym stopniu obniża ich poziom. Osoby, które na co dzień stosują żel mogą pochwalić się lepszym samopoczuciem i większa energią. Kobiety w ciąży powinny uważać na jego stosowanie z powodu antrazwiązków zawartych w tej roślinie. Powodują one silne przekrwienie narządów wewnętrznych w tym macicy. 

Wybierając aloes w postaci żelu zwracajmy uwagę na jego skład. Im bardziej naturalny tym będzie zawierał mniej sztucznych substancji słodzących. Aktualnie na rynku istnieje wiele rodzajów smakowych co w prosty sposób pozwoli na dotarcie do większej ilości ludzi. Jego właściwości lecznicze zdecydowanie zachęcają do jego kupna i codziennego stosowania.