You are currently viewing Akcesoria do oczek wodnych

Akcesoria do oczek wodnych

Obecnie w naszym kraju bardzo dużo osób decyduje się na założenie własnego ogrodu i posadzenie w nim mnóstwa pięknych krzewów i kwiatów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, na które również decyduje się znaczna liczba naszych rodaków jest zainwestowanie w oczko wodne. Dzięki niemu nasz ogród zyska niepowtarzalny klimat.

Nowoczesne pompy do oczek wodnych

pompa do oczka wodnegoWbrew pozorom wybudowanie oczka wodnego nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Na chwilę obecną sprzedawane są już nawet specjalne panienki, które wkopuje się w ziemię i zalewa wodą. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy nawet martwić się o stosowanie folii ochronnej czy innych tego typu materiałów. Niemniej jednak posiadając oczka wodne koniecznie będziemy musieli zakupić wiele akcesoriów. Jednym z najpotrzebniejszych jest solidna i sprawdzona pompa do oczka wodnego. Na chwilę obecną znaleźć możemy najróżniejsze wersje tego typu pomp. W ostatnich latach w prawdziwym hitem są pompy do oczka wodnego, które generują efekt fontanny w oczku. Mnóstwo osób odwiedzając markety ogrodnicze pyta o sprawdzone pompy i często wybierane są wersje solarne, które są niezwykle praktyczne. Dzięki takim rozwiązaniom nie będziemy musieli martwić się o doprowadzenie energii elektrycznej do pompy znajdującej się w oczku. Oprócz pompy w oczku wodnym koniecznie będziemy musieli zamontować filtr odpowiadający za ciągle oczyszczanie wody jakaś je w takim oczku znajduje. 

Posiadając oczko wodne niektóre osoby decydują się również na wpuszczanie do niego ozdobnych rybek przystosowanych do życia w takim środowisku. W tym przypadku szczególnie cenione są japońskie odmiany karpia lub karasia określane jako Koi. Obecność takich rybek w oczku wodnym sprawia, że nasz mały przydomowy akwen wygląda jeszcze bardziej zjawiskowo.